NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby
Chromoterapie

6. ledna 2015 v 20:02 |  Chromoterapie

Chromoterapie je slovo řeckého původu (KROMOS - color - Teraphia a terapie) což znamená barevná terapie. Byla používána člověkem již v dávných civilizacích ve starověkém Egyptě, Indii, Řecku a Číně.
Barvy nás obklopují v každodenním živote, oblečení, jídlo, domov, zaměstnání, v přírodě.
Každá barva má specifickou vibraci a terapeutickou kapacitu. Issac Newton v sedmnáctém století objevil barvy duhy. Německý vědec Johann Wolfgang von Goethe v osmnáctém století studii zjistil, že červená barva má povzbuzující účinek v těle, modrá uklidňuje, žlutá vyvolává pocity radosti a zelená je uvolňující a zklidňuje.

Barvy výrazně ovlivňují naši náladu a o tom že ovlivňují naši psychickou stránku, není pochyb. Barvy mohou pomoci harmonizovat tělo, a dostat do rovnováhy mysl a emoce.

Je známo, že naše čakry korespondují s posloupností barevného spektra běžně viditelného světla

1. čakra - červená
2. čakra - oranžová
3. čakra - žlutá
4. čakra - zelená, růžová, červená, bílá
5. čakra - tyrkysová
6. čakra - bílá, tmavě modrá
7. čakra - fialo

Doporučuji krystaly na zklidnění a vyvážení čaker, esenciální oleje, které mají příznivou rezonanci, ásány jógy, intonování....

Chromoterapie je neinvazivní léčebná technika užívaná za pomoci monochromatického světla o vlnové délce odpovídající viditelnému světelnému spektru. Na rozdíl od užití v praktickém lékařství kde se aplikuje v oblasti infračervené a ultrafialové spektra.
Energie barevného světla působí přímo v centrech (čakrách) kde proudí životně důležitá energie. Tato energie oživuje a reguluje funkci éterického těla. Tím napomáhá přes nervový a imunitní systém, dále skrze žlázy s vnitřní sekrecí, obnovovat rovnováhu fyzického těla. Čakry jsou umístěny kolem páteře. Zatím co zdravé tělo září, nemocnému chybí jas a světlo.


Za tímto účelem vyvinutý nástroj je navržen tak, aby energie monochromatického světla proudící filtrem přesně definované vlnové délky zesílená křemenným krystalem působila v dané oblasti.

Po diagnostice čaker automatickou kresbou se zaměřuji na postupné zarovnávání energetických center. Je rozděleno do tří stupňů.

- první stupeň je léčení fyzického-éterického těla (vyčerpání, dysfunkce orgánů, změny energií).
- druhý stupeň souvisí s astrálním tělem a léčí emocionální stavy.
- třetí je k ošetření duševního těla


Léčení se provádí v sedě, ve stoje nebo v leže v klidném prostředí s měkkým okolním světlem.
Co se týče citlivosti jednotlivců k energii barvy, bývá individuální. Klienti mohou pocítit mírné teplo, vibrací nebo mravenčení v kůži. Někteří v klidu relaxují.

Úspěšně se používá v oblasti bakteriální infekce kůže, jako je např. akné a jiné.

V zahraničí se úspěšně používá například k doléčení žloutenky u kojenců. (modré spektrum)

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. www.svetelneterapie.blog.cz
 


Aktuální články

Reklama